نگاهی ویژه به دلایل ریزش موهای ابرو و راه های درمان آن


نگاهی ویژه به دلایل ریزش موهای ابرو و راه های درمان آن

 

عواملی هستند که در ریزش ابرو ها نقش دارند اما این عوامل چه چیزهایی هستند و راه حل جلوگیری از این ریزش چیست ؟

شاید کمتر کسی نگران ریزش طبیعی ابروهای خود باشد، اما زمانی که این ریزش از حالت طبیعی خارج و موجب از بین رفتن ابروهای شما می شود، باید به دنبال درمان آن بود. دلایل زیادی در ریزش ابرو تاثیر گذارند که برای ریش یابی علت ریزش باید هر کدام را بررسی کرد. بهتر است ریزش ابروهای خود را جدی بگیرید، زیرا ممکن است خبر از یک بیماری پنهان در بدن شما بدهد که عدم توجه به آن می تواند صدمات جبران ناپذیری به شما وارد کند.

 

ما در ادامه به دلایل مهم در ریزش ابرو اشاره کنیم و در مورد کاشت ابرو طبیعی به عنوان یکی از راه های بازگشت ابروهای کاملا طبیعی صحبت خواهیم کرد.

 

 

عوامل موثر در ریزش ابرو

عوامل زیادی از جمله عوامل ژنتیکی در ریزش مو و ابرو دخلی هستند، اما دلایل ریزش ابرو کمی با موها متفاوت بوده که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 

مصرف دارو

تقریبا هیچ دارویی وجود ندارد که عوارضی نداشته باشد. حتی مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها با دوز پایین نیز بدن را دچار اختلالات مختلفی می کنند. از این به داروهایی که مصرف می کنید، توجه کرده و در صورت ریزش ابرو، ان را متوقف کنید. توصیه می شود هرگز به صورت خودسرانه دارو مصرف نکنید چراکه آن ها تاثیر مستقیمی بر سیستم ایمنی بدن می گذارند.

 

کمبود ویتامین بدن

بدن برای اینکه بتواند به خوبی کار کند نیاز به ویتامین و مواد مغذی دارد. کمبود پروتئین و کراتین بدن می تواند مشکلاتی را برای بدن بوجود آورند و باعث ریزش مو و ابرو شوند. بهتر است با مصرف مواد معدنی مناسب و جبران کمبود ویتامین بدن از ریزش ابروهای خود جلوگیری کند.

 

مشکل تیروئید

عملکرد تیروئید رابطه مستقیمی با رشد مو دارد. اگر تیروئید به خوبی کار نکند پوست را خشک کرده و همین امر دلیل محکمی برای ریزش مو و ابرو می باشد. تیروئید مسئول انتقال اکسیژن به قسمت های مختلف بدن بوده و اختلال در عملکرد آن می تواند بدن را دچار مشکل کند.

 

کهولت سن

کهولت سن رابطه مستقیمی با عملکرد بسیاری از اعضای بدن دارد. هر چقدر سن افزایش یابد، عملکرد بدن نیز دچار اختلال شده و مشکلاتی را بوجود می آورد. اگر با مراجعه به پزشک متوجه شدید که تنها دلیل ریزش موها و ابروهای شما افزایش سن است، می توانید با انجام کاشت ابرو اقدام به بازگرداندن آن ها کنید.

 

 

روش های درمان ریزش ابرو

برای جلوگیری از ریزش ابرو روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به چند مورد موثر آن اشاره می کنیم.

 

روغن کرچک

روغن کرچک به دلیل خاصیت بالایی که دارد می تواند سلول های از بین رفته ابرو را تحریک کرده و آن ها مجددا تحریک کند. بهتر است برای نتیجه گیری بیشتر ابروهای خود را روزانه به مدت 1 ساعت به روغن کرچک آغشته کنید.

 

آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا یکی از رایج ترین و درعین حال موثرترین گیاهان دارویی بوده و استفاده از آن می تواند ابروهای از دست رفته را بازگرداند. بهتر است ژل آلوئه ورا را چند بار در هفته بر روی ابروهای خود بمالید تا نتیجه بهتری کسب کنید.

 

روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی دیگر از روش هایی است که برای درمان ابروهای از دست رفته مناسب است. روغن نارگیل را به مدت یک ساعت بر روی ابروهای خود مالیده و آن را ماساژ دهید. سپس ابروهای خود را بشویید. برای نتیجه گیری بهتر این کار را روزانه دو مرتبه انجام دهید.

 

روغن زیتون

روغن زیتون رایج ترین روش برای جلوگیری از ریزش ابرو است. استفاده از روغن زیتون در طول هفته می تواند نتایج موثری دشاته باشد و ابروهای شما را به حالت اولیه بازگرداند.

 

کاشت ابرو موثرترین روش برای درمان ابروهای از دست رفته

 

اگر روش های درمانی سنتی موثر نبودند، قطعی ترین روش درمانی، کاشت ابرو می باشد. کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو روش های مختلفی داشته که بهترین آن ها، روش های SUT و FUT است. این روش ها در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده اند و دلیل آن نتیجه بسیار مطلوبی است که در پایان کار حاصل می شود.

 

در کاشت مو SUT (کاشت ابرو SUT) پزشک بدون بی هوشی و انجام جراحی اقدام به کاشت ابروهای از دست رفته می کند. در این روش پزشک با برداشتن دانه به دانه موهای ابرو، آن ها را در قسمت های خالی می کارد. این روش به همین دلیل بسیار طولانی بوده و نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد.

 

در روش FUT برخلاف روش قبلی، پزشک از عمل جراحی استفاده کرده و با برش قسمتی از پوست سر آن را در قسمت های خالی می کارد. این روش به دلیل اینکه تحت عمل جراحی انجام می شود، نیاز به گذراندن دوران نقاهت دارد ولی در نهایت نتیجه خوبی دارد و شما از دیدن ابروهای پرپشت خود لذت خواهید برد.

 

 

همانطور که گفتیم کاشت ابرو درمانی قطعی برای بازگرداندن ابروهای از دست رفته بوده و نتیجه بهتری نسبت به سایر روش ها دارد. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی ابروهای خود را از دست داده و نمی دانند که چگونه آن ها را بازگردانند. خیلی از آن ها به تصور اینکه کاشت ابرو نتیجه ای ندارد از انجام آن خودداری کرده که البته، پس از گذشت مدتی و دیدن نتایج بی نظیر آن تصمیم به کاشت ابروی خود می گیرند.

 

 

سخن پایانی

 

کاشت ابرو، بهترین روش درمان ابروهای از دست رفته است که این روزها در ایران به صورت حرفه ای انجام می شود. اگر به دنبال یک کلینیک معتبر هستید، کلینیک خانه سفید با ارائه بهترین خدمات کاشت مو و ابرو می تواند ابروهای از دست رفته شما را با کمترین قیمت بازگرداند. بهتر است در انتخاب کلینیک برای کاشت ابرو دقت کنید، زیرا بسیاری از این مراکز کاشت مو با ظاهری فریب دهنده، تنها قصد درآمدزایی و سودجویی دارند. بهتر است برای اینکه به دام اینگونه مراکز نیافتید، به خوبی به سوابق حرفه ای و مجوزهای آن ها و همچنین نظرات سایر مشتریان در مورد خدمات ارائه شده، دقت کنید.